Aktualności - Oddział PTTK im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie

60 LAT ODDZIAŁU PTTK i KOŁA PRZEWODNIKÓW TERENOWYCH PTTK w KĘTRZYNIE

W dniu 19 października 2019 roku odbyła się uroczystość: 60 lat Oddziału PTTK i Koła Przewodników Terenowych PTTK w Kętrzynie.
Część oficjalna dla zaproszonych gości z okazji 60-lecia działalności PTTK w Kętrzynie odbyła się o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta Kętrzyn. W obecności władz samorządowych oraz zaproszonych gości z Oddziałów PTTK z Olsztyna, Elbląga, Giżycka i Mrągowa wręczono odznaczenia i dyplomy członkom Kętrzyńskiego Oddziału PTTK.

Uroczystości jubileuszowe zbiegły się również z zakończeniem sezonu przewodnickiego. Z tej okazji odbyły się dwie wycieczki autokarowe: pierwsza w dniu 19 października: "Śladami pałaców Prus Wschodnich" , gdzie trasa wycieczki obejmowała zwiedzanie pałacu w Prośnie, Drogoszach i Sztynorcie oraz druga w dniu 20 października: "Szlakiem kwater wojennych III Rzeszy w Prusach Wschodnich, gdzie trasa wycieczki obejmowała kwatery: Gierłoż, Mamerki i Pozezdrze.
Uroczystości zakończyły się wizytą w Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni.

MŁODZIEŻOWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

29 września młodzi sympatycy turystyki i krajoznawstwa-uczniowie kętrzyńskich szkół, wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie Niepodległościowym zorganizowanym przez oddział PTTK w Kętrzynie.

Po spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w okolicach zamku, uczestnicy wspaniale zapowiadającej się(dzięki m.in.pięknej, słonecznej pogodzie)imprezy turystycznej, pieszo i na rowerach,wyruszyli na wybrane wcześniej trasy.

Piękna, jesienna przyroda, jej cudowne barwy nie były jedynymi atrakcjami. Na trasach prowadzących do Owczarni i Muzeum Wsi Mazurskiej, gdzie wyznaczono metę rajdu, jego uczestnicy poszukiwali skrytek korzystając z aplikacji Geocaching. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko młodzieży,ale także ich opiekunów i innych dorosłych biorących udział w wyprawie.
Po dotarciu  na metę rajdu, dwuosobowe drużyny reprezentujące każdą ze szkół uczestniczyli w "sprawdzianie"wiedzy na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi. Byli to: Maciej Jachimek i Maciej Kiliszewski. Drugie miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie: Damian Szymankiewicz i Karol Stefański. Na trzecim miejscu uplasowły się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4: Zosia Kuriata i Weronika Skrzypczyńska. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Kętrzynie a wszyscy uczestnicy pamiątkowe znaczki.
                                                                                        Andrzej Graczyk